+38 098 399 56 09
info@ilm.org.ua
send request

УЧАСНИКАМ ILM НАДАЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО:

Austria

 

Столиця: Відень
Офіційна мова: німецька
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +43

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Розпорядженням Федерального міністерства праці, соціальної політики та захисту прав споживачів Австрії затверджено перелік дефіцитних професій на 2020 рік: фрезерувальники, техніки з вищою освітою (інженери) в сфері великих електричних струмів, спеціалісти с/г машинобудування, токарі, спеціальні техніки сфери великих електричних струмів, інженери з питань обробки даних,  покрівельники (дахові роботи), зварювальники, різальники металу, техніки з вищою освітою (якщо не вказано окремі вимоги), інші техніки сфери, бетонувальники, будівельники/столяри–монтажники/, електромонтери, інші будівельники/монтажники, автомеханіки, інструментальники (включаючи інструменти для різки та перфоратори), укладачі та монтажники труб, лакувальники, будівельники, укладальники плит та плиток, ковалі та автовиробники, інші техніки-спеціалісти для інформаційних та низько-струмових технік/технологій, укладачі бруківки, фахівці машинної деревообробки, дипломовані спеціалісти сфери догляду за здоровими та хворими/допоміжний медперсонал, окулісти – оптики, обробники штучних матеріалів тощо. 

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Відповідно до національного законодавства розрізняють такі форми дозволів на працевлаштування іноземців:

Sicherungsbescheinigung – гарантійне свідоцтво, максимальний строк дії якого 26 тижнів. Видається для найняття іноземних працівників, в подальшому замінюється на первинний дозвіл на роботу. Свідоцтво отримується роботодавцем та видається лише у випадку, якщо задіяні особливі громадські або глобальні економічні інтереси.

Beschaftigungsbewilligung – первинний дозвіл на роботу. Видається працівнику або роботодавцю регіональним відділенням служби зайнятості у випадку, якщо дозвіл на перебування в Австрії чи віза не виключає можливості працевлаштування. Зазначений дозвіл дає право на легальну трудову діяльність лише на певному (конкретному) робочому місці. При зміні робочого місця на тому ж підприємстві, або при зміні роботодавця, необхідно отримати новий дозвіл на роботу. Строк дії зазначеного дозволу на роботу – 1 рік з можливістю продовження ще на один рік. Умови видачі: виконання трудових умов та умов оплати праці на даному підприємстві; наявність дійсного дозволу на перебування в Австрії або візи.

Beschaftigungsbewilligung als Saisonarbeitskraft – дозвіл на сезонну роботу. Цей дозвіл видається в межах встановлених федеральним міністерством Австрії в справах праці,соціальних питань, охорони здоров’я та захисту прав споживачів квот на сезонну роботу. Зазначений дозвіл дійсний максимально 6 місяців, протягом року може бути надано декілька дозволів на сезону роботу одній і тій самій особі, загальний термін, яких не має перевищувати 9 місяців.

Entsendebewilligung – дозвіл на роботу в австрійській компанії співробітника іноземної фірми. Якщо співробітник іноземного підприємства направляється до австрійського підприємства для виконання конкретних завдань, то австрійське підприємство повинно подати клопотання на видачу йому дозволу на відрядження. Видача зазначеного дозволу можлива лише при умові, що проект продовжується не більше 6-и місяців і австрійська фірма потребує послуги іноземця на строк, який не перевищує 4-х місяців. Якщо виробнича необхідність потребує більш тривалого перебування іноземного працівника, йому необхідно отримувати первинний дозвіл на роботу (Beschaftigungsbewilligung).

Arbeitserlaubnis – дозвіл на роботу на тривалий період. Існує тільки як частина процесу по отриманню Рот-вайс-рот (Rot-Weiß-Rot–Karte), голуба карта ЄС (Blaue Karte EU).

Befreiungsschein – довідка про звільнення від отримання дозволу на роботу. Від 01.01.2014 скасовано. Довідки які були виданні до 31.12.2013 діють до строку закінчення довідки, і видається  тільки для жителів Туреччини.

Дипломатам, біженцям, акредитованим журналістам, науковцям громадянам, які проживають в країнах, які належать до Європейського економічного простору (ЄЕП) та особам, які мають довгостроковий дозвіл на перебування (наприклад Daueraufenthalt-EU), не потрібний ніякий з вище перерахованих дозволів на працевлаштування

За клопотання стягуються наступні збори: федеральний збір - 14,30 Euro; збір за оформлення дозволу - 6,50 Euro; додаткові збори за опрацювання додаткових документів - 3,90 Euro за кожну анкетну сторінку.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із вимогами національного законодавства без дозволу на працевлаштування на території Австрії можуть працювати іноземні дипломати та співробітники міжнародних організацій. Також без отримання додаткового дозволу на працевлаштування, можуть працювати громадяни третіх країн, які мають дозволи на проживання в Австрії типу: „Daueraufenthalt – EU“; Rot-Weiß-Rot–Karte plus“; "Aufenthaltsberechtigung plus"; "Aufenthaltstitel Familienangehöriger"; „Niederlassungsnachweis“.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Період процесу опрацювання документів на видачу дозволів на працевлаштування залежить від повноти комплекту документів, від правильності їх подачі та займає в часі біля 8 тижнів.

Відповідно до виданого дозволу на роботу існують візи C «Saisonier», D «Saisonier» або віза D.

Розмір візового збору та сервісного збору становить 150 євро, (дітям до 6 років - 75 євро).

Національна віза (віза D) дозволяє довготермінове перебування від 91 дня до 6 місяців.

Оплата консульського збору здійснюється через банківські термінали на рахунок Посольства Австрії в Києві.

Особиста подача документів у Консульському відділ Посольства Австрії в Києві або до візового центру http://www.austriavisa-ua.com/index.html.

Документи можна подати як за попереднім записом так і без нього.

Оформлення візи займає в часі від 5 робочих днів до 2 тижнів. За необхідності уточнення додаткової інформації чи здійснення відповідних перевірок – строк розгляду клопотання може бути продовжено на час, необхідний для здійснення даних дій.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕНО ВАКАНСІЇ 

https://www.migration.gv.at

https://www.usp.gv.at

https://www.ams.at/unternehmen/service-zur-personalsuche/beschaeftigung-auslaendischer-arbeitskraefte

https://www.arbeiterkammer.at

КОНТАКТИ

Посольство України в Австрії
Адреса: Naaffgasse 23, 1180 Wien
Телефон: +43 1 479 7172
Гаряча лінія: +43 479 71 72 52
Email: emb_at@mfa.gov.ua

 

Belgium

Столиця: Брюссель
Офіційна мова: нідерландська, французька, німецька
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +32

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями в Бельгії на 2020 рік вважаються: тестери програмного забезпечення, зеленого ІТ-консультанти, менеджери електронної комерції, менеджери з логістики, координатори ІТ-логістики, спеціалісти з цифрового маркетингу, а також ті, які передусім  пов’язані з технічними галузями економіки країни.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Відповідно до законодавства Королівства Бельгії розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл категорії А (WorkpermitAмає необмежений термін для усіх найманих іноземних фахівців, які протягом 10 років безперервно проживали на території країни, а також мали відповідний дозвіл на працевлаштування категорії В протягом 4 років;

Дозвіл категорії Б (WorkpermitBстроком до 12 місяців, видається на запит роботодавця щодо працевлаштування іноземного працівника;

Дозвіл категорії С (WorkpermitC) має обмежений термін (в залежності від наявного у запитувача чинного дозволу на проживання). Він надається певним категоріям іноземних громадян, яким офіційно дозволено залишатися в Бельгії на певний період часу (студенти, шукачі притулку, особи, які потребують додаткового захисту).

За оформлення дозволів стягується: фіксований тариф у розмірі 60 євро, у випадку сплати зборів – 200 євро, у  випадку працевлаштування на період більш ніж на 3 місяці без прив’язки – 300 євро.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Бельгії працевлаштування іноземців без отримання дозволу не передбачено.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Існує національна віза, тип Д (Dvisa).

Консульський збір за візу становить 180 євро + 350 євро додатковий збір за оформлення посвідки на проживання, мета перебування – працевлаштування.

Платежі-збори приймають банківські установи.

Подання заяв з метою отримання візи здійснюється лише через Посольство за попереднім записом.

Оформлення візи займає в часі  від 3 робочих днів до 3 місяців.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕНО ВАКАНСІЇ 

www.leforem.be,  www.stepstone.bewww.references.lesoir.bewww.adg.be,  www.jobat.be,  www.monster.bewww.vacature.com,  www.start.people.bewww.tempo-team.behttps://www.roberthalf.be

КОНТАКТИ

Посольство України в Бельгії
Адреса: 30-32, Av. A.Lancaster, B-1180 Bruxelles, Belgique
Телефон: +32 2 379 21 11, +32 2 379 21 19 
Гаряча лінія: +32 47 625 77 35
Email: emb_be@mfa.gov.ua
Сайт: http://belgium.mfa.gov.ua

Bulgaria

Столиця: Софія
Офіційна мова: болгарська
Валюта: BGN

Телефонний міжнародний код: +359

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Міністерством праці та соціальної політики Болгарії затверджено перелік дефіцитних професій на 2020 рікінженери промислового виробництва, інженери хіміки, інженери електрики, фахівці з продажу в області інформаційних та телекомунікаційних технологій, системні адміністратори, розробники програмного забезпечення, розробники веб-контенту та мультимедіа, прикладні програмісти, розробники та аналітики програмного забезпечення, дизайнери та адміністратори баз даних, фахівці з комп’ютерних мереж, фахівців з баз даних та мереж.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до національного законодавства розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на працевлаштування;

Дозвіл на роботу для сезонних працівників.

За видачу дозволу  розмір плати становить від 100 до 400 бол. лев.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Без дозволу на працевлаштування можуть працювати науковці в рамках проекту та стажери, що передбачено законодавством Болгарії.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Існує національна (робоча) віза типу «Д», яка може бути видана строком до 1 року.

Вартість візи становить 35 євро та сервісного збору – 705 грн.

В Болгарії платежі-збори приймають банки, в яких відкриті рахунки дипломатичних установ та каси візових центрів.

Документи до посольства чи до візового центру подаються як безпосередньо, так і за представництвом без попереднього запису.

Оформлення візи займає в часі 35 робочих днів, а для сезонних робітників – 15 робочих днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

www.zaplata.bg

www.jobs.bg

www.rabota.bg 

КОНТАКТИ 

Посольство України в Болгарії
Адреса: ul. “Boryana” 29, 1618 kv. Ovcha kupel, Sofia, Bulgaria
Телефон: +359 2 818 68 28
Гаряча лінія: +359 878 015 102
Email: emb_bg@mfa.gov.ua, consul_bg@mfa.gov.ua
Сайт: http://bulgaria.mfa.gov.ua/ua

United Kingdom (England)

Столиця: Лондон
Офіційна мова: англійська
Валюта: GBR

Телефонний міжнародний код: +44

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями в Великобританії на 2020 рік вважаються: вчені-фізики, фахівці в будівельній та нафтогазовій галузі; цивільні інженери; інженери-механіки;  інженери-електрики; інженери проектування та розробки; інженери з виробництва та технологічних процесів; ІТ-бізнес-аналітики, архітектори та системні дизайнери; програмісти та фахівці з розробки програмного забезпечення; фахівці веб-дизайну та розробки; фахівці інформаційних технологій та комунікацій, спеціалісти з кібербезпеки; лікарі, психологи, ветеринари, медичні радіографи, логопеди; медсестри; викладачі середньої освіти з предметів математики, фізики, інформатики; актуарії, економісти та статисти у біо-інформатиці; архітектори; соціальні працівники; інженери з контролю якості та планування; пара-медики; художники; актори класичного балету, кваліфіковані танцюристи і хореографи; кваліфіковані оркестрові музиканти; арт-виконавці, постановники та режисери; графічні дизайнери; зварювальники труб з високою цілісністю; кваліфіковані шеф-кухарі.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавство Великобританії розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Youth Mobility Scheme visa (Tier 5);

Temporary Worker - Seasonal Worker Visa (Tier 5).

Базові тарифи видачі дозволу - 704 фунтів стерлінгів (у Сполученому Королівстві) / 610 фунтів стерлінгів (за межами).

За отримання біометричних даних (відбитки пальців, фото) стягується збір - 19,20 фунтів стерлінгів.

Медичне страхування - Immigration Health Surcharge  становить - 400 фунтів стерлінгів за кожний рік дії візи.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Великобританії працевлаштування іноземців без отримання дозволу заборонено.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Існують короткострокові робочі візи та довгострокові робочі візи.

Long-term work visas:
 • General work visa (Tier 2) – строк до 5 років та 14 днів;
 • Intra-company Transfer visa (Tier 2) – до 9 років;
 • Long-term Staff (якщо розмір доходу менше ніж 120,000 фунтів стерлінгів на рік) – до 5 років і 1 місяця;
 • Minister of Religion visa (Tier 2) – до 3 років і 1 місяця;
 • Sportsperson visa (Tier 2) – до 3 років.
Short-term work visas:
 • Temporary Worker - Seasonal Worker Visa (Tier 5) – до 6 місяців;
 • Youth Mobility Scheme visa (Tier 5) – до 24 місяців;
 • Temporary Worker - Charity Worker visa (Tier 5) – до 12 місяців;
 • Temporary Worker - Creative and Sporting visa (Tier 5) – до 12 місяців;
 • Temporary Worker - Government Authorised Exchange visa (Tier 5) – строк від 12 до 24 місяців;
 • Temporary Worker - International Agreement visa (Tier 5) – до 2 років;
 • Temporary Worker - Religious Worker visa (Tier 5) – до 24 місяців.

Розмір візового збору за оформлення візи з метою працевлаштування  становить  610 фунтів стерлінгів.

Документи на візу подаються через візовий центр за умови попереднього електронного запису.

Платежі-збори приймає Home Office. Оформлення візи сплачується онлайн або чеком - приймаються банківські картки всіх платіжних систем та банків.

Строк оформлення робочої візи як правило протягом 15 робочих днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://www.gov.uk/browse/working/finding-job

https://www.jobsite.co.uk/

КОНТАКТИ

Посольство України у Великій Британії
Адреса: 60 Holland Park, London W11 3SJ
Телефон: +442072438923
Гаряча лінія: +447553483628
Email: consul_gb@mfa.gov.ua

Denmark

Столиця: Копенгаген
Офіційна мова: данська
Валюта: DKK

Телефонний міжнародний код: +45

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Серед найбільш затребуваних професій в Данії на 2020 рік вважається робота в сільському господарстві.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Данії розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на стажування /практику;

Дозвіл на роботу після стажування;

Звичайний дозвіл на роботу (в тому випадку коли пройдено сертифікацію робітника).

Імміграційна Служба та Рада з міжнародного підбору та інтеграції Міністерства імміграції та інтеграції Данії оформлює відповідні дозволи протягом 60 днів.

Сплачується збір за отримання дозволу на працевлаштування залежно від типу такого дозволу може варіюватися : стажування орієнтовно становить 325 доларів США, робота становить 578 доларів США  (включно з послугами за передачу документів, що становлять 1455 данських крон).

Українські трудові мігранти можуть отримати дозвіл на працевлаштування майже в усіх сферах діяльності. Слід зазначити, що в країні існують квоти для роботи в певних сферах залежно від національності мігранта.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Данії працевлаштування іноземців без отримання дозволу не передбачено.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Іноземці отримують національну візу, тип D, від 3 місяців, яка може бути продовжена ще на 3 місяці. Громадяни України фактично не отримують візу, а відразу дозвіл на стажування/роботу, який потім використовують для отримання посвідки на проживання.

Візовий збір відсутній.

Дипломатичні установи Данії не розглядають звернення та переадресовують заяви на довготермінові візи до Міграційної Служби та Ради з Міжнародного підбору та інтеграції Данії. Подати таке звернення можливо через візовий центр VFSGlobal в Києві. Для подачі документів необхідно зробити онлайн запис.

Оплата платежів-зборів здійснюється на рахунок Імміграційної служби.

Оформлення візи займає в часі від 15 до 60 робочих днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://www.jobstafet.dk/

КОНТАКТИ

Посольство України в Данії
Адреса: Toldbodgade 37 A, 1253 Copenhagen K
Телефон: +4533185620
Гаряча лінія: +45 71 54 15 31
Email: embassy.ua@mail.tele.dk
Сайт: http://denmark.mfa.gov.ua/ua

Estonia

Столиця: Таллінн
Офіційна мова: естонська
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +372

ЗАТРЕБУВАННІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

На 2020 рік розмір квоти імміграції для кваліфікованих спеціалістів та робітників встановлена у кількості 1314 осіб. Разом із тим, вказаний показник може корегуватися у залежності від реального попиту на певні види професій на місцевому ринку. Станом на 06.01.2020 квота на імміграцію вже вичерпана окрім фахівців у галузі ІТ, власників та співвласників СП, науковців

Найбільш затребуваними професіями в Естонії вважаються: зварювальники, електрики, покоївки, фахівці у галузі IT.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до національного законодавства іноземці, які отримали дозвіл на проживання в Естонській Республіці, не повинні окремо отримувати дозвіл на роботу. Дозвіл на короткострокову роботу підлягає реєстрації, яка становить термін до 365 днів протягом 455-денного періоду. Реєстрація такої роботи можлива на триваліший період, якщо йдеться про роботу педагога, викладача, пов’язану із заняттям науковою діяльністю, спеціаліста вищої ланки або роботою із стартапом.

Департамент поліції та прикордонної охорони Естонської Республіки оформлює відповідні дозволи на роботу протягом 15 днів.

За видачу дозволу на працевлаштування на короткострокову роботу стягується державне мито у розмірі 48 євро.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Естонії працювати без дозволу на працевлаштування мають право співробітники дипломатичної місії України в Естонії.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Для легального перебування на території Естонії з метою короткотермінового працевлаштування необхідно подати документи або на довгострокову національну естонську візу (категорія D) – у разі короткотермінової роботи (від 90 до 365 днів перебування протягом 1 року), або на Дозвіл на проживання для роботи (на довший термін).

Розмір візового збору складає 100 євро (з 6 січня 2020 року) + 30 євро - збір за послуги сервісного центру.

Прийом візових клопотань здійснюється Посольством Естонської Республіки у Києві виключно за попередньою реєстрацією за посиланням https://broneering.mfa.ee/en/

Платежі-збори  можна сплачувати: банківською карткою у валюті євро при поданні клопотання, безготівково на банківський рахунок Міністерства фінансів Естонії за посиланням, розміщеним на сайті Посольства Естонії в Україні.

Оформлення візи в часі займає протягом 10 днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕНО ВАКАНСІЇ

https://www.workinestonia.com/latest-offers/

КОНТАКТИ

Посольство України в Естонії
Адреса: Lahe 6, 15170 Tallinn, Estonia
Телефон: +3726015815
Гаряча лінія: +37258874477
Email: emb_ee@mfa.gov.ua
Сайт: http://estonia.mfa.gov.uа

Ireland

Столиця: Дублін
Офіційна мова: ірландська, англійська
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +353

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями в Ірландії з 2019 ріку вважаються: вчені хіміки на виробництві (харчові продукти, напої, медичне обслуговування), вчені для роботи у медичних лабораторіях, вчені біологи та біо-хіміки на виробництві (харчові продукти, напої, медичне обслуговування), технологи, спеціалісти стратегії розвитку, клінічні дослідження, вчені фізики на виробництві (харчові продукти, напої, медичне обслуговування), спеціалісти стратегії розвитку, інженери, інженери-механіки, інженери-електрики, інженери-електроніки, інженери дизайну та розвитку, інженери автоматизованих процесів та електро-розподільчих систем, керівники підрозділів інформаційних технологій (ІТ) та телекомунікаційних систем, менеджери у сфері ІТ, бізнес-аналітики у сфері ІТ, архітектори та системні дизайнери, програмісти, веб-дизайнери, інші спеціалісти у сфері ІТ, лікарі-практики, фармацевти на виробництві, радіографи, радіо-терапевти, гастроентерологи, менеджери організації системи охорони здоров’я, медичний персонал середньої ланки, лікарі-терапевти, протезисти, вчені та викладачі, бухгалтери, спеціалісти з питань оподаткування, регуляції, менеджменту фінансів, консультанти з питань оподаткування, бізнес-аналітики, керівники бізнес- та фінансових проєктів, економісти.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Ірландії розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Загальний дозвіл на працевлаштування розповсюджується на всі професії, окрім тих, які виключені з переліку. Видається на 2 роки, може бути продовжений ще на 3 роки. Після 5 років може бути видано довготривалий дозвіл;

Дозвіл на працевлаштування представникам найбільш затребуваних професій (Critical Skills Employment Permitвидається  висококваліфікованим працівникам згідно із затвердженим урядом переліком найбільш затребуваних професій. Видається на 2 роки, після чого претендент може розраховувати на отримання дозволу на постійне місце проживання;

Дозвіл на працевлаштування згідно з переведенням у рамках однієї компанії видається окремим категоріям працівників, зокрема менеджерам вищої ланки та ключовим спеціалістам з окладом не меньше ніж 40000 євро на рік. Дозвіл видається на 1 рік з подальшим продовженням;

Дозвіл на працевлаштування згідно з угодами про взаємообмін видається в основному студентам, науковцям, які працюють у рамках міжнародних освітніх та наукових програм, терміном не більше ніж 2 роки;

Дозвіл на працевлаштування для членів сім’ї видається дружинам/партнерам/особам на утриманні власників дозволів на працевлаштування представникам найбільш затребуваних професій, а також штампу 1;

Дозвіл на працевлаштування за контрактом на надання послуг видається представникам компаній, які виграли тендер на надання послуг на ринку Ірландії, терміном на 24 місяці з можливим продовженням, але не більше ніж до 5 років;

Дозвіл на працевлаштування у галузі спорту та культури видається представникам професій у зазначених сферах на термін не більше ніж на 2 роки або на 1 сезон;

Дозвіл на повторне працевлаштування видається тим, хто, внаслідок різних причин/обставин втратив дозвіл на працевлаштування в країні;

Дозвіл на працевлаштування під час інтернатури видається студентам університетів третіх країн для проходження практики в країні максимум на період 12 місяців.

Питання видачі дозволів на працевлаштування для нерезидентів ЄС належать до компетенції Департаменту бізнесу, підприємництва та інновацій Ірландії.

Термін розгляду документів щодо надання дозволу на працевлаштування складає 5 тижнів для представників компаній-партнерів (які входять до переліку компаній, яким довіряють (Trusted Partners) та 13 тижнів для інших запитувачів. Звернення за дозволом на працевлаштування має бути подано (можна також онлайн) щонайменше за 12 тижнів до дати зарахування на посаду. У разі відмови, претендент має право вимагати перегляду справи протягом 28 днів.

Дозволи на працевлаштування згідно з угодами про взаємообмін, а також на працевлаштування для членів сім’ї видаються безплатно. Тарифи на видання інших дозволів складають від 500 євро (на 6 місяців) до 1000 євро (на 24 місяці). Вартість продовження дозволу на працевлаштування складає від 500 євро до 1500 євро на період від 6 місяців до 36 місяців відповідно.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Ірландії дозволу на працевлаштування не потребують, зокрема, такі категорії осіб: яким надано статус біженця в Ірландії; яким було відмовлено в наданні статусу біженця, водночас надано дозвіл залишитися в країні з гуманітарних міркувань; яким надано дозвіл на проживання в Ірландії як подружжю, партнеру або батькові/матері громадянина Ірландії; випускники вузів, якщо робота є частиною пройденого навчального курсу; особи-не громадяни ЄС, які здійснюють наукову діяльність для погодженої дослідницької організації; особи-не громадяни ЄС, які офіційно працевлаштовані в компанії на території ЄС та тимчасово виконують певну роботу (Employment ‘VanderElst’).

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Типи національних (робочих) віз в Ірландії: Employment Visa; Employment (Scientific Researcher); Employment (‘Van der Elst’).

Разова віза становить ‒ 60 євро, багаторазова віза становить  ‒ 100 євро; у разі термінового оформлення візи в Ірландській Службі натуралізації та імміграції (INIS) додатково сплачується адміністративний збір у розмірі 100 євро.

Передусім як подавати документи, має бути заповнена електронна анкета. Документи подаються особисто (або третьою особою без довіреності) до Ірландського візового офісу, посольства, консульства без попереднього запису або надсилаються реєстрованою поштою (до INIS).

Платежі-збори приймаються у вигляді поштового (PostalMoneyOrder) або банківського (BankDraft) переказу.

Оформлення візи займає в часі від 10 робочих днів до 8 тижнів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

www.irishjobs.ie‎

 www.jobs.ie

КОНТАКТИ

Посольство України в Ірландії
Адреса: 16 Elgin Road, Ballsbridge, Dublin 4, Ireland, D04 NY31
Телефон: +353 1 668 5189
Гаряча лінія: +353 86 069 0930
Email: emb_ie@mfa.gov.ua
Сайт: http://ireland.mfa.gov.ua/ua

Spain

Столиця: Мадрид
Офіційна мова: іспанська
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: + 34

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Щорічні списки найбільш затребуваних професій за економічною діяльністю, зокрема на 2020 рік, в Іспанії не затверджуються. Водночас, Міністерством праці, міграції та соціального забезпечення Іспанії на веб-сторінці Державної служби з питань працевлаштування щоквартально публікується «Каталог важко заповнюваних робочих місць», що містить дані по кожній автономній області 

https://www.sepe.es/HomeSepe/empresas/informacion-para-empresas/profesiones-de-dificil-cobertura/profesiones-mas-demandadas.html 

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Іспанії розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на проживання та роботу (для найманих робітників); 

Дозвіл на проживання та роботу за власний рахунок.

Офіс з питань іноземців відповідного регіонального Представництва Уряду Іспанії видає відповідні дозволи протягом 3 місяців.

199,82 євро – збір за розгляд первинного клопотання про надання дозволу на проживання та роботу (для найманих працівників), якщо заробітна плата по контракту не перевищує 2 гарантовані мінімальні заробітні платні;

199,82 євро –  збір за розгляд первинного клопотання про надання дозволу на проживання та роботу (для самозайнятих осіб);

399,67 євро – збір за розгляд первинного клопотання про надання дозволу на проживання та роботу (для найманих працівників), якщо заробітна плата дорівнює або перевищує 2 гарантовані мінімальні заробітні платні;

79,93 євро –  збір за розгляд клопотання про продовження дозволу на проживання та роботу;

10,72 євро –збір за розгляд клопотання про отримання дозволу на тимчасову (сезонну) роботу.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Іспанії працевлаштування іноземців без отримання дозволу не передбачено.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Існують національної (робочої) візи:

довготермінова національна віза з метою проживання та роботи – з терміном дії до 6 місяців

довгострокова національна віза з метою проживання та виконання сезонних робіт – до 9 місяців.

Документи для оформлення довготермінової візи подаються безпосередньо до Посольства Іспанії в Україні.

На сайті Посольства Іспанії в Україні здійснюється попередній електронний запис для подання документів.

Консульський збір за оформлення довготермінової віз в Посольстві Іспанії в Україні для громадян України становить 60 євро, стягується у гривнях у відповідності до актуального курсу.

Консульський збір приймається Посольством Іспанії в Україні.

Оформлення візи займає в часі до 1 місяця.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

empleate.gob.es

КОНТАКТИ

Посольство України в Іспанії
Адреса: c/Ronda de la Abubilla, 52, 28043 Madrid
Телефон: +34 91 748 93 60, +34 917 48 93 82
Гаряча лінія: +34 620 64 1324
Email: emb_es@mfa.gov.ua
Сайт: http://spain.mfa.gov.ua/ua

Italy

Столиця: Рим
Офіційна мова: італійська
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +39

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Для висококваліфікованих спеціалістів та робітників існує спрощена процедура в'їзду в країну. Посвідка на проживання - Блакитна карта або Carta Blu UЕ для висококваліфікованих іноземних фахівців з країн, що не входять в ЄС. Працевлаштування здійснюється за межами квот: юристи, підприємці та вищий менеджмент; технічні професії; торгові представники; кваліфіковані робітники і фермери; інженери, оператори; ІТ фахівці; збройні сили.

Найбільш затребуваними професіями в Італіїї на 2020 році  вважаються наступні сфери: екологія (експерт з енергоменеджменту, експерт з екологічного маркетингу)  IT технологія (Data Scientist, Big Data Analyst, Cloud Computing Expert, Cyber Security Expert, Business Intelligence Analyst, Social Media Marketing Manager, Artificial Intelligence Systems Engineer), охорони здоров'я (лікарі, медсестри, фізіотерапевти та лаборанти), освіти та культури (викладачі, перекладачі, організатори культурних заходів, експерти з комунікації та маркетингу культурної спадщини), мехатроніки та робототехніки (техніки з управління та обслуговування та використання промислових роботів, конструктори промислових заводів та відповідальні за програмування машин чисельного управління), транспорту та логістики (працівники складів чи керівники відділів, диспетчери повітряного, морського та залізничного руху та водії важких транспортних засобів), енергетики (техніки з виробництва електроенергії, спеціалісти з хімічного контролю, оператори сміттєпереробних і переробних споруд та очищення води).

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Італії розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на роботу за контрактом;

Дозвіл на роботу  в особливих випадках;

Дозвіл на сезонні роботи;

Дозвіл на навчання (довгострокові) - дозволяється проводити роботу за сумісництвом максимум 20 годин на тиждень та щорічний ліміт 1040 годин. 

Дозвіл на професійне навчання, практику.

Імміграційна служба та Міністерство внутрішніх справ Італії оформлює відповідні дозволи протягом 40 днів.

Збір за оформлення дозволів: для дозволів на проживання тривалістю від трьох місяців і до одного року - 40,00 євро; для дозволів на проживання, терміном дії від одного до двох років – 50,00 євро; для довготермінових дозволів на проживання в ЄС та дозволів на перебування для керівників та кваліфікованих працівників = 100,00 євро.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Італії працевлаштування іноземців без отримання дозволу не передбачено.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Існують такі типи віз:

Робота в Італії за наймом (іт. lavorosubordinato);

Самостійна підприємницька діяльність (іт. lavoroautonomo). 

Розмір візового та сервісного збору  становить 116 євро.

Документи подаються до дипломатичної установи Італії в країні походження або постійного проживання іноземного громадянина.

Для подання документів можна попередньо надіслати електронного листа на пошту консульства Італії в Україні.

Оформлення візи займає в часі від 30 до 90 робочих днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

http://portaportese.it/

https://www.subito.it/

https://www.bakeca.it/

КОНТАКТИ

Посольство України в Італії
Адреса: Via Guido d’Arezzo 9, 00198 Roma
Телефон: +39 06 841 2630, +39 06 820 03641
Гаряча лінія: +39 351 9886823
Email: emb_it@mfa.gov.uagc_it@mfa.gov.uа

Cyprus

Столиця: Нікосія
Офіційна мова: грецька, турецька
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +357

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями на Кіпрі на 2019 рік вважалися: кваліфіковані медсестри, бухгалтери, аудитори, стоматологи, розробники, інженери,  програмісти, фармацевти, автомеханіки

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Міністерство праці у співпраці з Міграційною службою Кіпру видає дозволи на працевлаштування для громадян третіх країн. Максимальний період перебування з метою працевлаштування  становить 4 роки. 

Розмір плати за видачу дозволу на працевлаштування залежно від категорії заяви та терміну оформлення дозволу на роботу (1 чи 2 роки) від 130 до 400 євро.

Щоб отримати дозвіл на роботу для іноземного громадянина кіпрська компанія-роботодавець має довести виняткову необхідність найму співробітника з третьої країни (не ЄС) через відсутність подібних фахівців на місцевому ринку праці. При цьому, роботодавець повинен пройти процедуру у центрі EURES (Європейський відділ з працевлаштування), розмістити оголошення про найм на роботу в пресі (принаймні в 2 провідних газетах), а також в Європейському відділі з працевлаштування на термін не менше 3 тижні.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Кіпру працевлаштування іноземців без отримання дозволу не передбачено.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Термін «робоча віза» на Кіпрі не є офіційним. Для працевлаштування на Кіпрі громадяни третіх країн зобов'язані оформити «Temporary Residence Permit» з правом на працевлаштування.

Посольство Кіпру в Україні не оформлює громадянам України національні візи, в тому числі. з метою працевлаштування, а видає виключно туристичні візи категорії «С».

Будь-які збори приймаються через банківські установи.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

www.pescps.dl.mlsi.gov.cy

КОНТАКТИ

Адреса: Республіка Кіпр, м. Нікосія 2415, Енгомі, Македонітісса, вул. Андреа Міаулі, 10
Телефон: +357-22-464380, гаряча лінія: +357-96-109331
E-mail: emb_cy@mfa.gov.ua
Сайт: https://cyprus.mfa.gov.ua/

Latvia

Столиця: Рига
Офіційна мова: латиська
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +371

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Затверджено перелік професій, за якими іноземні громадяни мають право на оформлення посвідки на проживання та дозволу на працевлаштування  (строком до 5 років) за спрощеним порядком. Всього 237 професій та спеціальностей: перша категорія – учені, фізики, хіміки, математики, статистики – 49 професій; друга категорія: фахівці з ІКТ – 51 професія; третя категорія: фахівці в обробній промисловості – 85 професій; четверта категорія – електротехніки, електротехніки-будівельники – 36 професій; п’ята категорія: фінансові аналітики та управлінці – 7 професій; шоста категорія: водії риболовецьких суден – 2 професії; сьома категорія: пілоти повітряних суден (літаків і вертольотів) та фахівці з техобслуговування повітряного транспорту – 7 професій.

Латвія керується розрахунком щодо залучення близько 300 зазначених фахівців щороку.

Фактично затребуваними спеціалістами на ринку праці Латвії наразі є водії вантажних автомобілів, кухарі, теслі, будівельники, різноробочі, програмісти, фахівців з маркетингу та фінансів.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Латвійської Республіки розрізняють види дозволів на працевлаштування іноземців:

https://www.pmlp.gov.lv/en/home/services/visas-and-invitations/work-permit.html: зокрема, як директор проекту (PD); менеджер з якості (QM); керівник проекту (PM2); провідний системний архітектор (SAR3); провідний розробник програмного забезпечення (P3); провідний консультант з питань ІТ-рішень (ITC3); провідний бізнес-консультант (BC3), студент акредитованого навчального закладу або студент, який прибув до Латвії для проходження практики або виконання робіт в акредитованому НЗ або на підприємстві, що зареєстровано в Комерційному реєстрі Латвії; консультант (експерт), який надає допомогу органу владі або сприяє реалізації міжнародної угоди чи проєкту, в якому Латвія бере участь; член правління або працівник підприємства, права представництва якого зареєстровано в Комерційному реєстрі Латвії; особа, яка вклала в капітал підприємства встановлений законом розмір інвестицій або придбала нерухомість, мінімальна вартість якої відповідає встановленій законом сумі коштів; засновник підприємства, який виконує службові функції, чиї повноваження зареєстровано в Комерційному реєстрі Латвії; учений у державній науковій установі та за іншими профілями діяльності). 

Розмір плати у загальному порядку для видачі дозволу на працевлаштування: до 30 календарних днів (в окремих випадках – до 90 днів) – 100 євро; до 10 робочих днів – 200 євро; до 5 робочих днів – 400 євро.

У спрощеному порядку для висококваліфікованих спеціалістів: до 10 робочих днів – 100 євро; до 5 робочих днів – 200 євро.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Латвійської Республіки дозвіл на працевлаштування не потребується у разі, якщо іноземець виконує певні роботи як музикант, співак, танцюрист, актор, композитор, хореограф, режисер, сценограф, адміністративний або технічний працівник, відповідальний за забезпечення виступів (концертів) та планований термін перебування у Латвії становить період до 14 днів; якщо іноземець виконує певні роботи на запрошення навчального закладу, наукового інституту чи в якості незалежного дослідника у рамках наукових досліджень або участі в реалізації освітніх програм та якщо планований термін перебування у Латвії становить період до 14 днів: https://www.pmlp.gov.lv/en/home/services/visas-and-invitations/work-permit.html.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Віза категорії D (робоча) чи довгострокова віза – це національна Латвійська віза (разова, дворазова чи багаторазова).

Оформлення національної тридцятиденної візи типу D: http://workinlatvia.liaa.gov.lv/7.php.

Сезонні роботи строком до 6 місяців: https://www.pmlp.gov.lv/ru/assets/images/ASSD/VNSD_RU.pdf .

Державне мито за розгляд документів на Шенгенську візу при подачі безпосередньо до консульського відділу: одноразова, дворазова, багаторазова Шенгенська візa – 80 євро; для громадян України – 35 євро. Довгострокова віза категорії D – 60 євро.

За пересилку візової заявки за посередництвом Pony Express (офіційний сервіс-провайдер) – міжнародна компанія, буде стягуватись оплата 500 UAH в Києві та 800 UAH в інших регіонах.

Консульський відділ Посольства Латвійської Республіки приймає документи тільки за наявності попередньо заповненої е-анкети.

Оплата платежів-зборів здійснюється тільки міжнародною платіжною карткою через термінал при наданні документів в Консульський відділ, або через Pony Express (офіційний сервіс-провайдер – міжнародна компанія).

Оформлення візи займає в часі від 15 до 45 календарних днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://www.latvija.lv/en/DzivesSituacijas/atgriesanas-latvija/darbs

КОНТАКТИ

Посольство України в Латвії
Адреса: Kalpaka bulvaris 3, Riga, LV-1010
Телефон: +371 672 430 82
Гаряча лінія: +371 29 23 92 62
Email: emb_lv@mfa.gov.ua
Сайт: http://latvia.mfa.gov.ua/ua

Lithuania

Столиця: Вільнюс
Офіційна мова: литовська
Валюта: LTL, EUR

Телефонний міжнародний код: +370

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями  в Литовській Республіці на 2020 рік  вважаються: муляри, фахівців з установки лісів, штукатури, зварювальники, складальники металевих корпусів, оператори верстатів (гнуття металу), м'ясники, працівники на бойні, швачки, далекобійники тощо.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Литовської Республіки спеціальних видів дозволів на працевлаштування  не існує.

Дозволи на працевлаштування іноземця видає Литовська біржа праці.

За видачу дозволу у звичайному порядку сплата складає 28 євро, у терміновому порядку - 56 євро.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Литовської Республіки працевлаштування іноземців без отримання дозволу передбачене для висококваліфікованих спеціалістів, а також громадян «особливої категорії», зокрема тих, хто займається науковою діяльністю (за нагальної необхідності) та може здійснюватися також і через Департамент міграційної служби Литви.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

В Литві тип національної візи «D» (робоча) оформлюється на довгостроковий термін до 1 року.

Сплачується сервісний збір у сумі 470 грн.

Сервісний збір сплачується через банки.

Документи на оформлення віз подаються як через посольство, так і через Візові центри (можлива також кур’єрська доставка. Вартість 175 грн., включаючи ПДВ).

Для подачі документів для отримання візи потрібний попередній запис. Він зазначається самим аплікантом під час заповнення візової анкети онлайн.

Оформлення візи займає в часі від 7 до 60 календарних днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://www.migracija.lt/index.php?325015760

КОНТАКТИ

Посольство України в Литві
Адреса: Teatro 4, 2600 Vilnius, Lietuva
Телефон: +370-5-212-15-36, +370-5-233-07-82
Гаряча лінія: +370-6-555-01-94
Email: emb_lt@mfa.gov.ua
Сайт: http://lithuania.mfa.gov.ua

Luxembourg

Столиця: Люксембург
Офіційна мова: люксембурзька, німецька, французька
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +352

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними  професіями в Люксембурзі на 2020 рік вважаються: системні аналітики, розробники програмного забезпечення, веб та мультимедійних технологій, баз даних, адміністратори систем та комп’ютерних мереж.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Люксембургу розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на тимчасове проживання;

Дозвіл на роботу під час навчання;

Дозвіл на сезонні роботи;

Дозвіл на роботу для висококваліфікованих спеціалістів;

Дозвіл на роботу членів сімей громадян країн ЄС.

Розмір плати за оформлення дозволу на тимчасове проживання 80 євро.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Люксембургу працевлаштування без отримання дозволу, можуть здійснювати громадяни третьої країни, які мають дійсний дозвіл на проживання як зайняті особи і які, в залежності від випадку, змінюють сектор економіки або професію.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

В Люксембурзі оформлюється віза D строком до 3 місяців.

Консульський збір за візу становить 35 євро.

Платежі-збори приймають банківські установи.

Документи для оформлення візи подаються до консульської установи країн Шенгенської угоди, з якими Люксембург має відповідні домовленості.

Оформлення візи в часі  триває  від 10 днів до 3 місяців.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

http://adem.public.lu/en/demandeurs-demploi/consulter-offres-demploi/index.html

http://www.jobsinluxembourg.eu/

http://luxembourg.public.lu/en/travailler/trouver-emploi/index.html

https://en.jobs.lu/

КОНТАКТИ

Посольство України в Бельгії та Люксембурзі (за сумісництвом)
Адреса: Avenue Albert Lancaster 30, 1180 Brussels, Belgium
Телефон: +32(0)2-379-21-11, +32(0)2-379-21-19
Гаряча лінія: +32(0)47-625-77-35
Email: emb_be@mfa.gov.ua
Сайт: http://belgium.mfa.gov.ua/uа

Netherlands

Столиця: Амстердам
Офіційна мова: нідерландська
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +31

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребувані професіями в Королівстві Нідерланди на 2020 рік вважаються: інженер, спеціаліст з інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ), інноватори у сфері креативних індустрій (архітектори, дизайнери, арт-менеджери), спеціалісти з охорони здоров’я (медичні працівники).

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Королівства Нідерланди розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Одноразовий дозвіл на працевлаштування;

Дозвіл на сезонні роботи(аграрний сектор до 24 тижнів) або стажування;

Дозвіл на роботу під час навчання (подається роботодавцем).

Базовий тариф для отримання дозволу на працевлаштування для громадян України - 285 євро. Інші тарифи визначаються в залежності від категорії довгострокової візи.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Королівства Нідерланди деяким категоріям осіб не потрібно отримувати спеціальний дозвіл, а компаніям, що запрошують на роботу,  виконувати формальні процедури. Такі категорії: власники картки “Bluecard” ЄС; іноземні бізнесмени, які працюють у своїй компанії в Нідерландах; випускники нідерландських університетів протягом року з моменту випуску; кваліфіковані спеціалісти, які можуть зробити значний внесок в нідерландську економіку; члени сім’ї власника нідерландської ПМП з правом на працевлаштування; висококваліфіковані мігранти у Нідерландах (квоти  встановлюють щороку).  

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Типи національних робочих віз:

MVV (довгострокова віза типу D);

GVVA (одноразовий дозвіл на працевлаштування);

Дозвіл для висококваліфікованих мігрантів;

Орієнтаційний рік для випускників (магістратура і вище);

Дозвіл для підприємців.

Тарифи розміщено на сайті Імміграційної служби Нідерландів - https://ind.nl/en/Pages/Costs.aspx.

Візовому апліканту видається банківське направлення для сплати відповідного збору у нідерландському банку ING.

Документи для оформлення візи подаються аплікантом до Посольства через заповнення thecontactform за попереднім записом у VFSGlobal.

Віза оформлюється оперативно після завершення обробки та узгодження.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://www.werk.nl/werk_nl/werknemer/eu/working-netherlands/labour-market

https://ec.europa.eu/eures/main.jsp?countryId=NL&acro=lw&parentId=0&catId=0&regionIdForAdvisor=&regionIdForSE=&regionString=NL0|%20:&lang=en&app=4.1.1p2-build-1&pageCode=netherlands

КОНТАКТИ

Посольство України в Королівстві Нідерланди
Адреса: Zeestraat, 78 2518 AD The Hague
Телефон: +31 703 62 60 95, +31 703 60 72 18 
Гаряча лінія: +316 17 47 46 07
Email: emb_nl@mfa.gov.uaconsul_nl@mfa.gov.ua
Сайтhttp://netherlands.mfa.gov.ua

Germany

Столиця: Берлін
Офіційна мова: німецька
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +49

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Список затребуваних професій в Німеччині оприлюднюються на сайті Федерального агентства з питань праці.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Німеччини для висококваліфікованих працівників була створена так звана «Блакитна картка» (Blaue Karte), яка видається на строк від 1 до 4 років.

Також існують спрощені процедури для працевлаштування у Німеччині для таких категорій, як науковці, висококваліфіковані працівники, керівні кадри, працівники вищої керівної ланки та фахівці.

Дозволи на працевлаштування некваліфікованих або малокваліфікованих працівників, в тому числі для виконання сезонних робіт, видаються лише на обмежений термін  - до 6 місяців упродовж року. До цієї ж категорії відноситься діяльність у сфері «Au pairs».

Відомство  у справах іноземців (Ausländerbehörde) за погодженням з  Федеральним агентством з питань праці (Bundesagentur für Arbeit) видає дозволи на працевлаштування протягом 8-10 тижнів.

Розмір плати за видачу дозволу на працевлаштування залежить від виду дозволу, терміну дії дозволу, а також від того оформлюється дозвіл вперше чи продовжується вже існуючий.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Діяльність у сфері перевезення товарів/вантажів не потребує дозволу на працевлаштування, якщо така діяльність здійснюється у період, що не перевищує термін 90 днів упродовж 12 місяців. Здійснення такої діяльності у період, що перевищує 90 днів впродовж 12 місяців, законом забороняється.

Не потребують дозволу на працевлаштування також іноземні журналісти, перекладачі, екскурсоводи, наукові співробітники, науковці, дослідники, керівні кадри (керівники підприємств, прокуристи тощо), фотомоделі, манекенники та представники рекламного бізнесу, професійні спортсмени та тренери, якщо термін їхньої діяльності на території Німеччини не перевищує 90 днів протягом 12 місяців.

Акторам та митцям дозволяється здійснювати виступи не більше 15 днів на рік, проте ці виступи не повинні відбуватися частіше, ніж 2 дні підряд. З біометричним паспортом без візи. Якщо заплановано виступати більше 15 днів на рік або якщо програма передбачає виступи частіше, ніж 2 дні підряд, необхідно отримувати національну візу.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Для працевлаштування в Німеччині видається багаторазова національна віза типу «D» з терміном дії до 12 місяців. 

Громадяни України звільняються від сплати збору за національну німецьку візу у зв´язку з двосторонніми державними домовленостями.

Вартість опрацювання заяв на шенгенські візи з метою працевлаштування строком менше ніж 90 днів складає 35 Євро.

У випадку подання заяви на отримання візи у Посольстві ФРН, візовий збір сплачується тільки готівкою у євро. Можлива сплата кредитною карткою Visa або Mastercard.

В Україні документи для оформлення національної довгострокової візи подаються тільки до Посольства ФРН в Києві. Попередній запис на співбесіду для отримання національної візи проводиться онлайн.

Оформлення візи займає в часі 8-10 тижнів.

Крім національної робочої візи, німецьким законодавством передбачено можливість оформлення візи для пошуку робочого місця (оформлюється також в дипломатичних установах ФРН). Така віза дає право зацікавленим фахівцям-громадянам третіх країн перебувати на території Німеччини до 6 місяців для пошуку роботи, яка відповідає їхній кваліфікації.

Передумовою отримання такої візи є наявність вищої освіти та підтвердження спроможності самостійно забезпечувати своє перебування на території Німеччини на період пошуку роботи. У разі знаходження робочого місця, блакитна карта або посвідка на перебування з метою працевлаштування можуть бути оформлені у Німеччині без необхідності виїзду до країни походження.

Однією з найважливіших передумов для отримання візи з метою працевлаштування є визнання іноземного диплому про вищу або професійну освіту у Німеччині або наявність підтвердження його відповідності до німецького.

Відповідно до німецького законодавства передбачено наявність відповідного рівня знань німецької мови, підтверджених мовним сертифікатом

Знання німецької мови на відповідному рівні необхідно підтвердити актуальним (виданим протягом останніх 6 місяців) мовним сертифікатом від мовного закладу, який має сертифікацію ALTE (наприклад Goethe-Instituts або telc GmbH).

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/

https://www.make-it-in-germany.com/

КОНТАКТИ

Посольство України в Німеччині
Адреса: Albrechtstrasse 26, 10117 Berlin
Телефон: +493028887128
Гаряча лінія: +493028887116
Email: emb_de@mfa.gov.ua
Сайт: https://germany.mfa.gov.ua

Norway

Столиця: Осло
Офіційна мова: норвезька
Валюта: NOK

Телефонний міжнародний код: +47

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Список затребуваних професій Норвегії не затверджено.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Норвегії розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на працевлаштування кваліфікованих працівників;

Дозвіл на працевлаштування  сезонних працівників;

Дозвіл на працевлаштування пошукувачів роботи (виняткові випадки);

Дозвіл на працевлаштування молодих людей, що працюють у сільському господарстві, працівників гуманітарної / некомерційної / релігійної організації або художників, музикантів чи виконавців;

Дозвіл на працевлаштування по професійному навчанню чи науковому дослідженні;

Дозвіл на працевлаштування моряків;

Дозвіл на працевлаштування дипломатів, працівників НАТО та їх родин;

Дозвіл на працевлаштування співробітників іноземних компаній (не ЄС/ЄЕП),

які оформлює Норвезький директорат з імміграції (TheNorwegianDirectorateofImmigration).

За видачу договору стягується 6300 норв. крон.

Додаткові плати залежать від місця подачі документів.

Для працевлаштування на території Норвегії необхідно отримати дозвіл на проживання.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавства Норвегії працевлаштування іноземців без отримання дозволу не передбачено.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

В Норвегії існують такі типи довгострокових (робочих) віз:

Для кваліфікованого працівника;

Для стажиста (протягом періоду практики);

Для сезонних робітників (протягом 6 місяців);

Для працюючого гостя (до 3 місяців).

Візовий збір становить 6300 норв. крон.

Документи подаються до  візового центру без попереднього запису, але необхідно подати заявку на візу на сайті UDI: https://selfservice.udi.no/.

Якщо заявка подається онлайн, то збір сплачується одразу (карткою Visa або Mastercard). Якщо онлайн сплатити не можна, то збір сплачується не пізніше подачі заявки в посольство чи консульство.

Строк оформлення візи не встановлений. Відслідкувати стан заявки можна за посиланням: https://www.vfsvisaonline.com/Global-Passporttracking/Track/Index?q=shSA0YnE4pLF9Xzwon/x/D7iv2ugvZ5d5YCUV9wLJWrdDcjkcpEENphCS4hK2HcQE2bH70+aVc0ffiyJhTPI2g

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://www.nav.no/en/home/work-and-stay-in-norway/work-in-norway

http://www.jobsinoslo.com/

https://www.careerjet.no/

http://dittarbeid.no/

https://www.learn4good.com/jobs/language/english/search_resumes/country/norway/

https://www.thelocal.no/jobs/

https://www.finn.no/job/browse.html/

https://www.adecco.no/ledige-stillinger/?display=10

КОНТАКТИ

Посольство України в Норвегії
Адреса: Arbins gate 4, 0253 Oslo
Телефон: +47 22 83 55 60
Гаряча лінія: +47 90 92 70 40
Email: emb_no@mfa.gov.ua
Сайт: http://norway.mfa.gov.ua/ua

Poland

Столиця: Варшава
Офіційна мова: польська
Валюта: PLZ
Телефонний міжнародний код: +48

 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Список затребуваних професій відсутній.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Республіки Польща розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на працю (тип A, B, C, D, E);

Дозвіл на сезонну працю в галузі сільського господарства, садівництва та туризму (тип S);

Декларація про доручення виконання праці іноземцю;

Дозвіл на тимчасове перебування і працю.

Рішення про надання дозволів на працю типів A, B, C, D, E приймає воєвода за місцем, де планується виконання праці. Рішення про надання дозволу на сезонну працю типу S приймає староста відповідного повіту. 

Розгляд документів здійснюється протягом 30 днів. 

Розмір плати за видачу доволу: за оформлення дозволу на працю терміном до 3 місяців – 50 польських злотих; за оформлення дозволу на працю терміном більше 3 місяців – 100 польських злотих; за оформлення дозволу на працю типу D (в разі делегування іноземним суб’єктом господарювання, що не має представництва на території РП, свого працівника до виконання тимчасових робіт на території РП) – 200 польських злотих. 

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Республіки Польща без дозволу на працю працевлаштованими можуть бути іноземці, які отримали статус біженця в Польщі; додаткову охорону в Польщі; дозвіл на постійне перебування в Польщі; дозвіл на перебування довготермінового резидента ЄС; згоду на умовне перебування в Польщі або перебування з гуманітарних причин; підлягають тимчасовій охороні в Польщі; є членами сім`ї громадян країни членів ЄС або держав ЄЕЗ (Європейська економічна зона); визнані жертвами торгівлі людьми; отримали дозвіл на тимчасове перебування в РП на підставі шлюбу з громадянином Польщі, або іноземцем, який отримав в Польщі статус біженця, додаткову охорону, дозвіл на постійне перебування, дозвіл довготермінового резидента ЄС, дозвіл на умовне перебування та тимчасову охорону; мають дійсну т.зв. «карту поляка»; навчаються, беруть участь в професійних стажуваннях, виконують функції в програмах, що реалізуються в рамах діяльності ЄС, або інших міжнародних програмах допомоги; які є вчителями іноземних мов; які працюють до 30 днів упродовж календарного року як науковці, або митці; студенти денного навчання в вузах Польщі, які навчаються в Польщі на підставі візи; студенти денного навчання у вузах в Польщі, які навчаються в Польщі на підставі дозволу на проживання, виданого у зв’язку із навчанням, упродовж цілого року; випускники польських середніх шкіл, випускники денного навчання у вузах та аспірантури в польських вузах та науково-дослідних інститутах; вчителі іноземних мов, направлені на роботу в установах культури, члени збройних сил, постійні кореспонденти засобів масової інформації, спортсмени, духовенство.

Дозвіл на роботу також не вимагається у випадку іноземців делегованих на територію Польщі закордонним роботодавцем (якщо вони зберігають місце свого постійного проживання за кордоном) на термін, що не перевищує 3 місяців з метою: виконання монтажних робіт, технічного обслуговування і ремонту обладнання, якщо іноземне підприємство є їх виробником; отримання замовленого обладнання, машин, споруд або іншого устаткування, виготовленого польським підприємством; навчання робітників польського роботодавця, який є одержувачем устаткування, споруд, машин та іншого обладнання в сфері його обслуговування або використання; монтажу та демонтажу виставкових стендів, догляд за ними, якщо їх виставляє закордонний роботодавець, який делегує їх з цією метою.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Типи національних (робочих) віз: 04 – провадження господарської діяльності; 05 (a, b) – виконання тимчасових або сезонних робіт; 06 – виконання робіт на підставі інших документів, зокрема, дозволу на працю

Візовий збір відсутній, стягується збір за послуги Пункту прийому візових анкет

Попередня електрона реєстрація на подачу візових документів є обов’язковою.

Оформлення візи в часі займає від 6 до 30 робочих днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

Як правило, питаннями розміщення вакансій займаються приватні компанії, що надають послуги зі сприяння у працевлаштуванні. 

КОНТАКТИ

Посольство України у Польщі
Адреса: Szucha, 7, 00580, Warszawa
Телефон: +48 22 622 47 97, +48 22 621 39 79
Гаряча лінія: +48 698 608 837
Email: emb_pl@mfa.gov.ua
Сайт: http://poland.mfa.gov.ua

Portugal

Столиця: Лісабон
Офіційна мова: португальська
Валюта: EUR
Телефонний міжнародний код: +351

 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними у 2020 році є професії в галузях: бугалтерія та фінанси, банківська та страхова справа, управління кадрами, юридична сфера, промисловість та логістика, будівництво, комп’ютерні технології, маркетинг та торгівля, роздрібна та оптова торгівля, туризм та відпочинок, фармацевтика та медицина, бізнес послуги.

При цьому прогнозується традиційна нехватка робочих рук серед працівників та кваліфікованих працівників на будівництві, деревообробному виробництві, на підприємствах з добування та оброблення каменю, виробництва паперу, текстильного виробництва, у сфері торгівлі та послуг, виробництва харчових напоїв та продуктів, автомобільного транспорту та перевезень, в галузі готельного та ресторанного бізнесу.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Португальської Республіки громадяни України, які перебувають на території Португальської Республіки, не потребують окремого дозволу для працевлаштування.

Офіційне працевлаштування можливо при наявності візи для тимчасового перебування (visto de estada temporária) або візи для проживання (visto de residência) або дозволу (título de residência)на постійне чи тимчасове проживання та працевлаштування в Португалії або офіційно зареєстрованого в Податковій та митній службі ПР (Autoridade tributaria e aduaneira) договору про намір працевлаштування.

Водночас, передбачена можливість отримати дозвіл на працевлаштування (декларацію), який оформлюється Інститутом з питань зайнятості та професійної підготовки Португальської Республіки (Instituto de Emprego e Formação Profissional) для працівників, які ще не прибули до Португалії та планують подавати документи на оформлення відповідної візи.

Якщо португальський працедавець має намір шукати працівників за кордоном, то необхідно звернутись до Інституту з питань зайнятості та професійної підготовки Португалії, який оформлює відповідний дозвіл. Дозвіл оформлюється у вигляді Декларації Інституту (Declaração do Instituto de Emprego e Formação Profissional (IEFP) relativa ao Recrutamento de Trabalhadores Estrangeiros oriundos de países terceiros), що є підставою для оформлення візи чи подання документів на посвідку на проживання в Португалії. За дозволом звертається роботодавець.

Процедура оформлення займає в часі 30 днів.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Громадяни України, які перебувають на території Португальської Республіки на законних підставах, не потребують окремого дозволу для працевлаштування.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Існує два типи робочих віз: 

Віза для тимчасового перебування (visto de estada temporária);

Віза для проживання (visto de residência), яка дає можливість займатись професійною працею, вести приватну підприємницьку діяльності, в тому числі розвивати стартап бізнес, здійснювати інвестиції, займатись викладацькою або науковою діяльністю тощо.

Візовий збір за візу для тимчасового перебування становить 75 євро; за візу для проживання – 90 євро.

Сервісний збір Посольства за технічні послуги становить близько 25 євро.

Документи для оформлення візи подаються безпосередньо до Посольства Португальської Республіки в місті Київ.

Для подачі документів необхідно заповнити формуляр на сайті https://www.vistos.mne.pt/pt/vistos-schengen/informacao-geral/formularios та обрати час візиту до Посольства Португальської Республіки в Києві.

Строк розгляду документів для оформлення візи для тимчасового перебування не може перевищувати 30 календарних днів, а візи для проживання - 60 календарних днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://iefponline.iefp.pt/

https://www.bep.gov.pt/ 

КОНТАКТИ

Посольство України в Португалії
Адреса: Avenida das Descobertas, № 18 – Restelo 1400-092 Lisboa – Portugal
Телефон: +351213010043
Гаряча лінія: +351965088115
Email: emb_pt@mfa.gov.ua
Сайт: http://portugal.mfa.gov.ua

Slovakia

Столиця: Братислава
Офіційна мова: словацька
Валюта: EUR
Телефонний міжнародний код: +421

 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями в Словаччині на 2020 рік вважаються: лікарі, медсестри, водії, електромеханіки, будівельники, робітники.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Словаччини розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на працевлаштування;

Дозвіл на сезонну роботу.

Документи подаються до Управління праці, соціальних справ та сім’ї Словаччини, оформлення є безкоштовним. Строк розгляду становить 20 робочих днів.

Якщо особа легально перебуває на території Словаччини, передбачено можливість подати документи на тимчасове проживання з метою працевлаштування до Відділення поліції у справах іноземців.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Словаччини іноземець не потребує дозвіл на працевлаштування, якщо має дозвіл на постійне проживання на території Словацької Республіки або якщо має дозвіл на проживання у зв’язку з працевлаштуванням та безперервно проживає на території Словацької Республіки протягом 5 років; отримав дозвіл на тимчасове проживання у зв’язку із з’єднанням з родиною, та після отримання такого дозволу минуло 12 місяців; отримав дозвіл на тимчасове проживання у зв’язку з навчанням (може працювати не більше 10 годин на тиждень); має дозвіл на тимчасове проживання у зв’язку зі спеціальною діяльністю – дослідженням або дослідним виробництвом; має статус «словака, проживаючого за кордоном» та зареєструвався на території Словацької Республіки; отримав статус біженця або тимчасовий притулок на території Словацької Республіки; здійснює діяльність на території Словацької Республіки  не більше 30 календарних днів в рік та одночасно є представником педагогічного колективу, учасником професійно-дослідного заходу, художником, який бере участь у виставках тощо; на підставі трудової угоди забезпечує постачання товарів та послуг, здійснює монтажні або гарантійні та ремонтні роботи; є членом сім’ї співробітника дипломатичної місії або консульської установи, або міжнародної урядової організації та якщо міжнародний договір укладений від імені урядів гарантує взаємність; є членом рятувальних бригад; працює на підставі міжнародних договорів відповідно до яких дозвіл на працевлаштування не потрібний; є співвласником торговельної компанії або членом кооперативу, що зареєстровані на території Словацької Республіки; здійснює міжнародні перевезення або для виконання таких перевезень направлений роботодавцем з іноземної держави; акредитований як журналіст.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Відповідно до законодавства Словацької Республіки національна віза видається на термін перебування на території Словаччини більше ніж на 3 місяці але максимально на 1 рік. Словаччина починаючи від 12.06.2017 не оформлює національні візи у біометричні паспорти.

Громадяни України звільнені від візових та сервісних зборів.

Документи на тимчасове проживання з метою працевлаштування подаються  до Посольства Словацької Республіки в Україні (консульський відділ), Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді або до Відділення поліції у справах іноземців, якщо особа легально перебуває на території Словаччини.

Електронний запис на подачу документів на сайті https://ezov.mzv.sk

Оформлення візи займає в часі 30 днів з моменту подачі.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zamestnanosti/zamestnavanie-cudzincov/zoznam-zamestnani-s-nedostatkom-pracovnej-sily.html?page_id=806803.

КОНТАКТИ

Посольство України у Словаччині
Адреса: Radvanská, 35,811 01, Bratislava, Slovenska republika
Телефон: +421 259202810
Гаряча лінія: +421 259202813
Email: emb_sk@mfa.gov.ua
Сайт: http://slovakia.mfa.gov.ua/ua

Slovenia

Столиця: Любляна
Офіційна мова: словенська
Валюта: EUR
Телефонний міжнародний код: +386

 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями  в Словенії на 2020 рік вважаються: зварювальники, водій вантажівок і буксирів, електрики, тесляри, шеф-кухарі, електромеханіки, експерти з продажу продукції та послуг інформаційно-комунікаційних технологій, розробники і аналітики програмного забезпечення та додатків, експерти з баз даних та комп'ютерних мереж.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Словенії з 2015 року встановлено єдиний дозвіл на працевлаштування і проживання та Синя карта ЄС. При обробці клопотання щодо отримання єдиного дозволу передбачено отримання від Служби зайнятості дозволу на працевлаштування.

Розгляд документів відбувається протягом 60 днів.

За видачу дозволу на працевлаштування розмір плати становить 70 + 4,50 євро (у випадку сезонних робіт - 70 + 50 євро).

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Словенії без отримання дозволу Служби зайнятості можуть бути працевлаштовані: іноземці, які проживають у Словенії на підставі тимчасового дозволу на проживання з метою возз'єднання сім'ї з громадянином Словенії; іноземці, які проживають в Словенії на підставі дозволу на постійне проживання; іноземці, які проживають в Словенії на підставі тимчасового дозволу на перебування іноземця словенського походження; іноземці, які проживають в Словенії на підставі тимчасового дозволу на проживання як жертви торгівлі людьми; іноземці, які проживають в Словенії на підставі тимчасового дозволу на проживання як жертви незаконного працевлаштування;  іноземці, які мають право на міжнародний захист у Словенії та члени їх сімей, які проживають в країні на підставі дозволу на проживання з метою возз'єднання сім'ї; іноземці, яким надано статус особи з тимчасовим захистом у Словенії, про що свідчить відповідна картка; іноземці, особа яких встановлена ​​і мають статус заявника щодо міжнародного захисту в Словенії через дев'ять місяців після подання заяви про надання міжнародної охорони, якщо рішення компетентного органу їм не було надано в той час, і ця затримка не може бути віднесена до вини іноземця, дотримання цих умов підтверджується довідкою, виданою Міністерством внутрішніх справ.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Віза не передбачена, видається одразу єдиний дозвіл на працевлаштування і проживання.

Документи для отримання дозволу подаються або робітником до Посольства  Словенії в державі проживання, або роботодавцем до Адміністративної одиниці.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://www.ess.gov.si/

КОНТАКТИ

Посольство України в Словенії
Адреса: 1000 Ljubjana, Mivka 27
Телефон: +386 14 210 604
Гаряча лінія: +386 31 702 765
Email: emb_si@mfa.gov.ua
Сайт: http://slovenia.mfa.gov.ua/ua

Hungary

Столиця: Будапешт
Офіційна мова: угорська
Валюта: HUF
Телефонний міжнародний код: +36

 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями в Угорщині вважаються: технічні, IT, наукові професії; техніки та пов'язані з ними технічні професії; професійні контролери та перевіряльники; медичні спеціальності; соціальні професії; ділові послуги; управління, ділове адміністрування; торгівля і громадське харчування; харчова промисловість; лісове господарство; легка промисловість; металургія та електротехніка; будівельні спеціальності; оператори обробної техніки; складальники; водії та оператори мобільних  технік; прибиральники; прості промислові, будівельні спеціальності.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Угорщини розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на працевлаштування для найманого працівника;

Дозвіл на працевлаштування для особи, діяльність якої приносить прибуток.

За видачу дозволу на працевлаштування оплата становить 60 євро, продовження – 30 євро.

Строк розгляду документів складає 70 днів.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Угорщини протягом трьох місяців громадянин України може працювати без попереднього отримання від компетентних угорських органів дозволів на працю та проживання, за умови наявності «біометричного» закордонного паспорта.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Національна (робоча віза) типу «D», яка є безкоштовною.

Документи для оформлення візи можна подавати безпосередньо до закордонних дипломатичних установ Угорщини в Україні, а також через візові центри за попереднім електронним записом.

Оформлення візи займає в часі до 30 днів.

У разі перебування громадянина України на території Угорщини на законних підставах, працевлаштування та оформлення дозволу на проживання не вимагають оформлення робочої візи.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

(https://nfsz.munka.hu/Lapok/Default.aspx

КОНТАКТИ

Посольство України в Угорщині
Адреса: 1125 Magyarország, Budapest, Istenhegyi út 84/B
Телефон: +36 1 422 41 20, +36 1 422 41 22
Гаряча лінія: +36 1 422 41 18
Email: emb_hu@mfa.gov.ua
Сайт: http://hungary.mfa.gov.ua

France

Столиця: Париж
Офіційна мова: французька
Валюта: EUR
Телефонний міжнародний код: +33

 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Централізовані списки затребуваних професій не складаються. Існують списки найбільш затребуваних професій (métier en tension), специфічні для кожного регіону.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Франції розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

visa de long séjour valant titre de séjour ou carte de séjour temporaire étudiant – довгострокова віза, що заміняє дозвіл на проживання, або тимчасовий дозвіл на проживання особи, яка навчається;

visa de long séjour valant titre de séjour ou carte de séjour temporaire vie privée et familiale - довгострокова віза, що заміняє дозвіл на проживання, або тимчасовий дозвіл на проживання особи, що перебуває у Франції з приватною метою або з метою возз’єднання сім’ї;

carte de séjour passeport talent, карта-дозвіл на проживання «паспорт талант» висококваліфікованим працівникам, підприємцям, інвесторам та працівникам у сфері мистецтва;

carte de séjour pluriannuelle salarié détaché ICT, карта-дозвіл на проживання відрядженого до Франції працівника;

carte de résident, карта резидента;

visa de long séjour valant titre de séjour et carte de séjour salarié, довгострокова віза, що заміняє дозвіл на проживання та карту-дозвіл на проживання найманого працівника;

visa de long séjour valant titre de séjour et carte de séjour travailleur temporaire, довгострокова віза, що заміняє дозвіл на проживання та карту-дозвіл на проживання тимчасово працевлаштованого працівника;

carte de séjour travailleur saisonnier, карта-дозвіл на проживання сезонного працівника;

récépissé de 1re demande ou de demande de renouvellement d'une carte de séjour autorisant à travailler, посвідчення особи, яка звернулася вперше про поновлення карти-дозволу на проживання, що надає можливість працевлаштування;

autorisation provisoire de séjour remise au jeune diplômé, тимчасовий дозвіл на проживання, що видається молодим випускникам ВНЗ;

autorisation provisoire de travail (APT), тимчасовий дозвіл на працевлаштування.

Довгострокові візи, що заміняють дозвіл на проживання (VLS-TS), видаються консульськими установами Франції за кордоном, посвідки на проживання (titre deséjour) та карта резидента (carte de résident) видаються територіальними підрозділами МВС Франції (префектурами поліції) за місцем проживання. Крім того, вимагається попередня згода регіональних управлінь у справах підприємств, конкуренції, споживання, праці та зайнятості (Directions régionales des entreprises, de la concurrence, de la consommation, du travail et de l'emploi, DIRECCTE).

Строк розгляду документів становить 2 місяці.

Дозвіл на працевлаштування від DIRECCTE є безкоштовним.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Франції працевлаштування іноземців без отримання дозволу не передбачено.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Типи національних (робочих) віз:

Короткострокова віза з метою працевлаштування (менше 90 днів); 

Довгострокова віза з метою працевлаштування (більше 90 днів).

Вартість оформлення короткострокової візи з метою працевлаштування становить 35 євро.

Вартість оформлення довгострокової візи з метою працевлаштування становить 99 євро.

Документи для оформлення візи подаються до консульського відділу Посольства Франції в Україні.

Перед подачею документів необхідно попереднє заповнення анкети, бронювання подачі документів та проведення співбесіди, подача документів, що підтверджують інформацію / додаються до візової анкети, здійснюється особисто.

Платежі приймаються консульським відділом Посольства Франції в Україні.

Оформлення короткострокової візи в часі займає 10 робочих днів, довгострокової - від 30 до 60 календарних днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://www.indeed.fr/

https://www.pole-emploi.fr/accueil/ 

https://www.apec.fr/

 https://www.monster.fr/emploi/

https://www.cadremploi.fr/emploi/

КОНТАКТИ

Посольство України у Франції
Адреса: 75007 Paris, avenue de Saxe, 21
Телефон: +33 1 56 58 13 70
Гаряча лінія: +33 1 43 06 07 37
Email: emb_fr@mfa.gov.uа
Сайт: http://france.mfa.gov.ua

Montenegro

Столиця: Подгориця
Офіційна мова: чорногорська
Валюта: EUR
Телефонний міжнародний код: +382
 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ    

Найбільш затребуваними професіями в Чорногорії на 2020 рік  вважаються: некваліфіковані робочі сили, популярні в курортний сезон (кухарі, бармени, продавці, офіціанти тощо).

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Чорногорії розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на постійну роботу;

Дозвіл на сезону роботу;

Дозвіл на роботу направлених працівників.

Міністерство внутрішніх справ розглядає документи протягом 20 днів. Розмір плати за видачу дозволу на працевлаштування становить 15 євро.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Чорногорії без дозволу на тимчасове проживання і роботу або без підтвердження реєстрації роботи іноземець може працювати в Чорногорії, якщо він має: дозвіл на тимчасове проживання з метою возз'єднання сім'ї з громадянином Чорногорії або з іноземцем, який має дозвіл на постійне проживання, дозвіл на тимчасове проживання для наукових досліджень або дозвіл на тимчасове проживання та роботу для делегування в іноземній компанії; дозвіл на тимчасове проживання для навчання; дозвіл на тимчасове проживання з гуманітарних причин; дозвіл на тимчасове проживання для особи без громадянства; свідоцтво про реєстрацію місця проживання; дозвіл на тимчасове проживання для громадянина третьої країни, якому було надано постійне місце проживання в іншій державі-члені ЄС; дозвіл на тимчасове проживання з метою возз'єднання сім'ї з власником Синьої карти ЄС; визнаний статус біженця або надано додатковий захист.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Національна (робоча) віза категорії “D”. Строк візи не більше 180 днів протягом одного року, починаючи з дати першого в'їзду.

Розмір візового збору та сервісного збору не встановлено.

Центральний банк або інша фінансова установа, яка має відповідний дозвіл від Центрального банку, приймають платежі-збори.

Документи  для оформлення візи подаються до Посольства чи до Візового центру за встановленою формою особисто. Попередній запис необхідний.

Оформлення  візи займає в часі 10 днів.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

http://www.zzzcg.me/

КОНТАКТИ

Посольство України в Чорногорії
Адреса: 81000, Montenegro, Podgorica, Serdara Jola Piletica br. 15
Телефон: +382-20-320-400
Гаряча лінія: +382 67 698 686
Еmail – consul_me@mfa.gov.ua
Email: emb_me@mfa.gov.ua
Сайт: http://montenegro.mfa.gov.ua
FB: https://www.facebook.com/ukrainian.embassy.me

Czech Republic

Столиця: Прага
Офіційна мова: чеська
Валюта: CZK
Телефонний міжнародний код: +420 
 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Розмір квоти імміграції: 40 000 робочих місць за проектом Уряду Чехії «Режим Україна» (працівники середньої кваліфікації з України), 500 робочих місць за проектом Уряду Чехії «Проект Україна» (висококваліфіковані працівники з України).

Найбільш затребуваними професіями в Республіці Чехії на 2020 рік вважаються: будівельники, інженери, механіки, фахівці ІТ сфери, медперсонал.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Республіки Чехії розрізняють такі види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на тимчасове працевлаштування до 2 років;

Дозвіл на "сезонні" робочі візи на 90 днів.

Розмір плати за видачу Міністерством внутрішніх справ Чехії дозволу на працевлаштування становить 2500 чес. крон або 5000 чес. крон відповідно.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Республіки Чехії працевлаштування іноземців без отримання дозволу не передбачено.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

В Чехії існують такі типи віз:

довгострокова віза - 2 500 крон/98 евро;

довгострокове перебування - 2 500 крон/98 евро;

постійне проживання - 2 500 крон/98 евро;

робоча карта - 5 000 крон/197 евро;

синя карта - 5 000 крон/197 евро;

підприємницька діяльність - 5 000 крон/197 евро

Документи для оформлення візи можна подавати до посольства чи до візового центру.

Посольство Чехії в Україні, генеральне консульство Чехії у Львові і візові центри цих установ приймають платежі-збори.

Оформлення візи в часі займає до 6 місяців.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

https://www.uradprace.cz/web/cz

КОНТАКТИ

Посольство України в Чехії
Адреса: Charlese de Gaulla 29, 160 00 Praha 6, Česká republika
Телефон: +420 227 020 212
Гаряча лінія: +420 602 224 938
Email: emb_cz@mfa.gov.ua
Сайт: http://czechia.mfa.gov.ua

Iceland

Столиця: Рейк'явік
Офіційна мова: ісландська
Валюта: ISK
Телефонний міжнародний код: +354
 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями в Ісландії на 2020 рік визначено в двох секторах економіки: будівництво та туризм.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до законодавства Ісландії дозволи на працевлаштування іноземців видаються Міністерством соціальної політики Ісландії на певний строк.

Строк оформлення  - до 180 днів.

Розмір плати за видачу дозволу на працевлаштування становить -  110 євро.

Перебуваючи на території Ісландії легально, можна подати документи на оформлення дозволу на проживання на підставі працевлаштування.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із законодавством Ісландії працевлаштування іноземців без отримання дозволу можливе, якщо працевлаштування триватиме до 90 днів: науковці, викладачі, аспіранти, продюсери, артисти (за винятком кейтерингу), спортивні тренери, водії та екскурсоводи, журналісти та репортери іноземних медіа, робітники/консультанти/інструктори, відповідальні за збирання, встановлення, тестову експлуатацію іноземного обладнання та навчання місцевого персоналу його експлуатації.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Відповідно до законодавства Ісландії національні (робочі) візи не оформлюються.

Управління з питань імміграції Ісландії - Utlendingastofnun (UTL) видає дозволи на проживання. 

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

http://icelandrecruitment,is/

КОНТАКТИ

Посольство України в Фінляндській Республіці та республіці Ісландія (за сумісництвом)
Адреса: 00570, м. Гельсінкі, Вяхяніітунтіе, 9
Телефон: +358-92-28-90-00, +358-92-28-90-072
Гаряча лінія: +358-40-471-92-00
Email: emb_fi@mfa.gov.ua
Сайт: http://finland.mfa.gov.ua

Greece

Столиця: Афіни
Офіційна мова: грецька
Валюта: EUR
Телефонний міжнародний код: +30

 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями є всі типи сільськогосподарських працівників та окремі категорії обслуговуючого персоналу (догляд за літніми людьми, дітьми).

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Оформлення дозволів на працевлаштування здійснюється відповідними підрозділами поліції, за винятком випадків, коли категорія дозволів на проживання відразу передбачає право на працю.

Існує п'ять основних категорій дозволів на проживання: незалежна праця та підприємницька діяльність; тимчасове перебування; проживання з гуманітарних, виключних чи інших причин; навчання, волонтерська діяльність, дослідження та підприємницька діяльність; возз'єднання сім'ї.

Термін оформлення дозволів не визначений законодавчо і залежить від навантаження компетентних підрозділів.

Розмір плати за дозвіл строком на 1 рік становить 150 євро, строком на 3 роки - 450 євро.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Передбачено у випадку оформленої діючої робочої візи на сезонну роботу.

Робота без дозволу на працевлаштування заборонена і карається високими адміністративними штрафами для роботодавців та депортацією і забороною на в'їзд до 8 років для іноземців.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Існує 17 типів національних віз для різних категорій працівників (від сезонних робіт до спортсменів, науковців, культурних діячів, рибалок на грецьких судах тощо).

В залежності від категорії візи можуть видаватися на термін від 6 місяців до року.

Документи на отримання національної візи подаються до Посольства за попереднім записом в телефонному режимі або візового центру, режим подачі не регламентується МЗС Греції.

Строк оформлення національної візи законодавчо не визначений та в середньому складає 3-4 тижні.

Розмір візового збору становить 180 євро або 75 євро +150 євро державне мито в залежності від категорії. Платежі-збори приймають Консульства або візові центри в Україні виключно готівкою.

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

На офіційних сайтах грецьких міністерств і відомств розміщуються оголошення на заміщення вакантних посад з обов'язковим володінням грецькою мовою на рівні С1-С2, підтвердженого відповідним сертифікатом Міністерства освіти і релігії. 

КОНТАКТИ

Посольство України у Греції
Адреса: вул. Стефану Дельта, 2, м. Афіни, р-н. Філотеї, 152 37
Телефон: +30-210-68-00-230, +30-210-68-56-170 (171)
Гаряча лінія: +30-693-27-65-606
Email: emb_gr@mfa.gov.ua
Сайт: http://greece.mfa.gov.ua

Sweden

Столиця: Стокгольм
Офіційна мова: шведська
Валюта: SEK
Телефонний міжнародний код: +46

 

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільш затребуваними професіями в Швеції на 2020 рік: лікарі, акушери, медсестри, водії автобусів, вантажівок, інженери, лісоруби, програмісти, вчителі, фармацевти, будівельники, сантехніки, соціальні робітники, повари, перукарі, пекарі.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ

Відповідно до національного законодавства Міграційна служба Швеції видає наступні види дозволів на працевлаштування іноземців:

дозвіл на роботу;

дозвіл на роботу під час навчання або стажування;

дозвіл на сезонні роботи;

дозвіл на збір ягід.

Термін розгляду документів становить від 4 до 12 місяців.

Вартість збору за розгляд аплікаційної форми на отримання дозволу на роботу - 2000 крон.

Крім того, існують спеціальні тарифи для окремої категорії робітників: дозвіл на роботу для самозайнятої особи, сезонного робітника, особи з "Блакитною картою ЄС" або ІСТ дозволом (переміщення всередені корпорації) становить 2000 крон, а для артиста, спортсмена, тренера, Au-pair (домашня робота), наукового співробітника - 1000 крон.

Для оформлення дозволу на роботу громадянину України потрібно подати онлайн заявку через сайт Міграційної служби Швеції або через дипломатичну чи консульську установу Швеції в країні постійного проживання.

Громадяни України, які в'їхали до Швеції у порядку безвізу та легально перебувають в країні, мають право подати документи на отримання дозволу на роботу до Міграційної служби Швеції (через сайт) й клопотати про надання права на очікування рішення на території Швеції, якщо їх посада належить до найбільш затребуваних або коли особа продовжує строк дії дозволу.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Право на працевлаштування без отримання відповідного дозволу на роботу мають громадяни України, які отримали дозвіл на тимчасове або постійне проживання в Швеції, а також члени їх родин. 

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Згідно з міграційним законодавством Швеції, іноземні громадяни мають подати заяву на отримання дозволу на роботу та отримати його (у вигляді картки) до в'їзду до Швеції. У зв'язку з цим, оформлення національних (робочих) віз не здійснюється. 

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ

Публічна служба Швеції з питань працевлаштування: https://www.arbetsformedlingen.se/

Приватні кадрові сайти: careerbuilder.se, jobb,bloket,se, jobbsafari.se, studentjob.se, monster.se, stepstone.se

КОНТАКТИ

Посольство України у Швеції
Адреса: Stjärnvägen 2a, 181 50 Lidingö, Sverige
Телефон: +46 76 939 65 89
Гаряча лінія: +46 7040 761 03
Email: emb_se@mfa.gov.ua
Сайт: http://sweden.mfa.gov.ua

Malta

Столиця: Валлетта
Офіційна мова: мальтійська, англійська
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +356

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Найбільше затребуваними професіями вважаються: розробники ІТ, бухгалтери, графічні дизайнери. 

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Відповідно до національного законодавства Паспортний офіс Мальти видає наступні робочі візи

Працевлаштування/самозайнятість - форма СЕА С;

Економічна самодостатність - форма СЕА К;

Студенти - форма СЕА N;

Сезонні працівники - СЕА О.

Строк розгляду документів складає до 3 місяців.

Розмір плати за видачу становить 250,50 евро. 

КОНТАКТИ

Посольство України в Італійській Республіці, в Республіці Мальта та в Республіці Сан Марино (за сумісництвом)
Адреса: 00198, Roma, via Guido d'Arezzo, 9. Консульський підрозділ – via Monte Pramaggiore, 13
Телефон: +39-068-41-26-30+39-06-82-00-36-41 
Гаряча лінія: +39-351-988-68-23
Email: emb_it@mfa.gov.uagc_it@mfa.gov.ua

Finland

Столиця: Гельсінкі
Офіційна мова: фінська, шведська
Валюта: EUR

Телефонний міжнародний код: +358

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Визначено сектори економіки з найбільше затребуваними професіями: охорона здоров'я, соціальна сфера, будівництво.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Відповідно до національного законодавства Імміграційна служба та Міністерство зайнятості та економіки Фінляндії видає наступні види дозволів на працевлаштування іноземців:

Дозвіл на працевлаштування на визначений строк;

Дозвіл на сезонні роботи.

Оформлення займає в часі від 10 днів до 10 місяців.

Розмір плати за видачу дозволів становить від 350 євро до 600 євро. 

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Згідно із вимогами національного законодавства без дозволу на працевлаштування на території Фінляндії можуть працювати терміном до 90 днів: перекладачі, вчителі, артисти, актори, спортсмени, комівояжери та робітники кіноіндустрії, якщо у працедавця відсутній офіс на території Фінліндії.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

Фінляндія не оформлює національні (робочі) візи. 

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕНО ВАКАНСІЇ 

http://te-palvelut.fi 

КОНТАКТИ

Посольство України в Фінляндській Республіці та Республіці Ісландія (за сумісництвом)
Адреса:  00570, м. Гельсінкі, Вяхяніітунтіе, 9
Телефон: +358-92-28-90-00+358-92-28-90-072
Гаряча лінія: +358-40-47-192-00
Email: http://finland.mfa.gov.ua

Switzerland

Столиця: Берн (де-факто)
Офіційна мова: німецька, французька, італійська, ретороманська
Валюта: СHF

Телефонний міжнародний код: +41

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ

Визначено сектори економіки з найбільше затребуваними професіями: експерти з обслуговування електротехніки, складних машин та обладнання, інженерні спеціальності (архітектори, електрики, виконроби), лікарі, аптекарі, провізори, програмісти, кваліфіковані помічники лікарів приватної практики, оператори верстатів, вчителі, фахівці з технічного креслення.

ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Відповідно до національного законодавства видаються наступні дозволи на працевлаштування і проживання:

Дозвіл L - дозволяє жити і працювати в Швейцарії за наявності трудового контракту протягом одного року з пролонгацією максимум на 12 місяців, за умови, що роботодавець не змінюється;

Дозвіл B -  вперше видається на один рік, а потім щорічно продовжується на аналогічний період, та пов'язаний з роботодавцем, з яким укладено трудовий контракт;

Дозвіл С - довгостроковий дозвіл, який видається після проживання в Швейцарії не менше 10 років. Дозволяє змінювати роботодавця. 

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

Працевлаштування можливе на підставі посвідки на проживання в Швейцарії.

ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ

У залежності від тривалості трудової діяльності, повинні подаватися різні візові заяви. 

Для роботи терміном понад 90 днів необхідно подавати документи на отримання робочої візи типу D.

Для роботи під час обмеженого періоду від 8 до 90 днів на півріччя та впродовж 4 місяців на рік в цілому необхідно подавати документи на отримання шенгенської візи типу С.

Вартість візового збору становить 60 євро, який сплачується готівкою в Посольстві Швейцарії в Україні.

Термін розгляд документів триває 8-12 тижнів. 

НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕНО ВАКАНСІЇ 

www.jobs.ch

www.jobup.ch 

www.jobwinner.ch

КОНТАКТИ

Посольство України в Швейцарській Конфедерації та в Князівстві Ліхтенштейн (за сумісництвом)
Адреса:  Feldeggweg 5, 3005 Bern, Schweiz
Телефон: +41 (0) 31 352-23-16
Гаряча лінія: +41 78 65 456 61
Email: emb_ch@mfa.gov.uaconsul_ch@mfa.gov.ua    Сайт: http://switzerland.mfa.gov.ua

BECOME A MEMBER OF ILM

JOIN

 

 

 

Your safety! — If you want to know about the conditions of legal employment abroad - We will inform you!

Your security! — If you have questions or got into a crisis situation — We will help you to solve your problem!

Your future! — If you return to Ukraine — We will help to effectively use your experience at home!

 

 

© 2021 International Trade Union Protection System. All rights reserved.
×

Запит з сайту

Please let us know your name.

Неверный ввод

Please let us know your email address.