Столиця: Вашингтон
Офіційна мова: англійська
Валюта: USD
Телефонний міжнародний код: +1
ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ У 2020 РОЦІ
Найбільш затребувані професії в США на 2020 рік вважаються: особи з надзвичайними здібностями в галузі мистецтва, науки, освіти, бізнесу або спорту; видатні професори і дослідники, деякі багатонаціональні керівники; представники професій з високим ступенем професіоналізму або особи з унікальними здібностями в області мистецтва, науки, бізнесу; кваліфіковані робітники з принаймні дворічним стажем чи досвідом, фахівці з вищою освітою або інша некваліфікована робоча сила, яка не є тимчасовою чи сезонною; певні «спеціальні іммігранти», в тому числі релігійні робітники, працівники посад дипломатичної служби США та колишні співробітники уряду США; особи, які інвестують від $ 500,000 до $ 1 мільйона в підприємства, де будуть створені нові робочі місця та принаймні 10 американських працівників будуть працевлаштовані на повний робочий день.
ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УКРАЇНЦЯ
Державний департамент США, Мiнiстерство працi США, Департамент у справах громадянства та імміграції США (USCIS) оформлюють дозволи на працевлаштування іноземців.
В частині, що стосується студентів й учасників програм обміну – зазначеним категоріям осіб за певних обставин може бути видано дозвіл на роботу в США. Для цього необхідно отримати дозвіл відповідальної посадової особи навчального закладу. Офіційно така посада називається Designed School Official (DSO), якщо мова йде про студентів або Responsible Officer (RO) у разі учасників програм обміну.
Разом з клопотанням на оформлення дозволу на працевлаштування тимчасових працівників стягується збір у розмірі 325 дол.США, для працевлаштування постійних працівників – 580 дол.США.У випадку, якщо у роботодавця в США більш ніж 50 працівників, і з них більше 50% перебувають на підставі дозволу H-1B або L, при оформленні чергового дозволу H-1B стягується збір у розмірі 2 000 дол.США, і 2250 дол.США при оформленні чергового дозволу L-1.
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ
Згідно із законодавством США працевлаштування іноземців без отримання дозволу не передбачено.
ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ (РОБОЧОЇ) ВІЗИ
Основні види робочих віз в США:
Віза H-1B - найпопулярніша робоча віза в США. В основному видається висококваліфікованим іноземним фахівцям з досвідом роботи за конкретною професією. Основні вимоги:пропозиція про роботу від американської компанії на посаду кваліфікованого працівника в певній сфері і рівнем заробітної плати не нижче середніх показників на аналогічних робочих місцях по регіону;Диплом про вищу освіту, визнаний в США. Мінімальний ступінь освіти - бакалавр. Альтернативою служить досвід роботи за фахом не менше 12 років, тобто 3 роки професійної діяльності прирівнюється до 1 року вузу.На деякі вакансії, наприклад, в сфері медицини або бухгалтерської справи, необхідно буде укласти ліцензії, також це правило залежить від конкретного штату, де належить працювати. Спочатку робоча віза в США H-1B видається на 3 роки, з правом продовження до 6 років. За цей час здобувач може почати процес оформлення або вже отримати «Зелену карту»;
Віза H-2B - спеціальна тимчасова віза в США для сезонних працівників, наприклад, підходить для українців, які прагнуть працевлаштуватися на нетривалий період з метою поповнення сімейного бюджету, але не планують залишатися в США назавжди. Зазвичай віза видається на термін до 1 року, але може бути продовжена до 3 років. Мається на увазі робота в США на гірськолижних курортах, в готелях, літніх таборах або будівництві. Винятком є сфера сільського господарства. Щорічна квота на візи H-2B складає близько 66 тисяч;
Віза L-1 - видається керівним працівникам, топ-менеджерам і особливо цінних фахівців для роботи у філії або представництві іноземної компанії, що здійснює діяльність на території США. Щорічні квоти на цей тип віз відсутні. Термін дії становить від 3 до 7 років, в залежності від посади здобувача. Основна вимога полягає в офіційному працевлаштуванні в даній компанії за межами Штатів не менше 12 місяців за останні 3 роки до моменту подачі заяви на візу.
Крім того, з метою працевлаштування в Сполучених Штатах іноземці можуть отримати наступні типи віз:
H-3 - для стажування в американських компаніях;
H-2A - для працівників сільського господарства;
H-1B3 - категорія візи H-1B для відомих моделей, що працюють в США;
H-1C - для дипломованих медсестер;
О-1 - для особливо талановитих іноземців в сфері науки, спорту, бізнесу, мистецтва і освіти;
Р-1 - короткострокова віза, як правило, терміном дії до одного року. Видається видатним спортсменам, підприємцям, діячам культури і мистецтва для участі в певних заходах або сезонних змаганнях);
Q-1 - для іноземців, які перебувають в США за програмами культурного обміну;
R-1 - для релігійних діячів.
Збір за розгляд заяв на отримання візи для найпоширеніших типів неімміграційних віз становить 160 дол. США.
Збір для більшості віз, що видаються на основі петицій (наприклад, робочих віз та віз для релігійних працівників), становить 190 дол. США .
Разом з клопотанням на оформлення дозволу на працевлаштування тимчасових працівників стягується збір у розмірі 325 дол.США, для працевлаштування постійних працівників – 580 дол.США.
У випадку, якщо у роботодавця в США більш ніж 50 працівників, і з них більше 50% перебувають на підставі дозволу H-1B або L, при оформленні чергового дозволу H-1B стягується збір у розмірі 2 000 дол.США, та 2250 дол.США при оформленні чергового дозволу L-1
Державний департамент США, Міністерство праці США, Служба громадянства та імміграції США приймають платежі-збори.
Візи США оформлюються виключно на підставі особистого звернення до відповідної консульської установи США в будь-якій країні.
Попередній електронний запис на подачу документів потрібно здійснити на веб-сайті Посольства США в Україні.
Кожна заява на імміграційну візу індивідуальна.
НАЦІОНАЛЬНІ САЙТИ, ДЕ РОЗМІЩЕННІ ВАКАНСІЇ
www.doleta.gov
www.adeccousa.com
www.careerbuilder.com
www.indeed.com
www.monster.com
www.simplyhired.com
https://www.usajobs.gov/
https://www.usa.gov/find-a-job
КОНТАКТИ
Посольство України в США
Адреса: 3350 M Street, NW, Washington, D.C. 20007
Телефон: +1 202 349 29 20
Гаряча лінія: +1 202 3222616
Email: emb_us@mfa.gov.ua
Сайт: http://usa.mfa.gov.uа